„Zaduszki Muzyczne 2018” w BCK w Szczuczynie

0

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na „Zaduszki Muzyczne 2018”, które odbędą się 03.11.2018r. (sobota) o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie. Podczas Zaduszek wystąpi zespół „Chłopcy z bandu”, który tworzy trzech młodych, utalentowanych muzyków:

– Łukasz Kraujutowicz – wokal/piano

– Sebastian Sak – gitara basowa

– Tomasz Swajda – perkusja

Chłopcy z bandu” grają różnorodną muzykę – jazz, pop, utwory z kręgu piosenki literackiej. W swoim dorobku mają realizację takich programów jak: „Malowane słowem – piosenki Jacka Kaczmarskiego”, „Mater Dolorosa – misterium pasyjne”, „Piosenki Agnieszki Osieckiej”, „O, radosna Niepodległości!”, „Szukamy stajenki – kolędy Jacka Kaczmarskiego” , „Msza wędrującego” (Stachura). 

Zespół wystąpi po raz pierwszy w Szczuczynie. Co zaprezentują?

Gdy zapytałem Łukasza Kraujutowicz: „Co Wam w duszy gra w zaduszkowy czas?” odpowiedział: „Przede wszystkim pamięć. Pamięć wspaniałych twórców i artystów, którzy swoim talentem i artystycznym zaangażowaniem zostawili nam, żyjącym współcześnie, swoje dzieła. Są to piosenki mądre, piękne, niezwykle głębokie. Artyści ci swoją twórczością niejednokrotnie uczą nas jak żyć, dostarczają nam wzruszeń i rozrywki. Obcowanie z taką muzyką z pewnością podnosi poziom człowieczeństwa i sprawia, że choć na chwile można znaleźć się jakby w innym świecie.”

Podczas „Muzycznych Zaduszek 2018” wystąpi również zespół „Mali Szczuczyniacy” pod kierunkiem Andrzeja Szabelskiego – starszego instruktora BCK.

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x

x