Zajęcia dla dzieci pt. „Harry Potter i magiczna biblioteka”

0

W dniach 3 – 10 kwietnia w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbywały się zajęcia dla dzieci pt. „Harry Potter i magiczna biblioteka”. Zorganizowaliśmy je z okazji 17-tej rocznicy wydania w Polsce pierwszej książki o przygodach młodego czarodzieja oraz zbliżającej się 20-tej rocznicy na świecie.

Podczas magicznego tygodnia uczestnicy zajęć otrzymali listy o przyjęciu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart (w którą zmieniło się nasze Centrum) oraz wykonali własne różdżki na ulicy Pokątnej. W kolejnych dniach młodzi czarodzieje odbyli podróż do Hogwartu, gdzie zostali przydzieleni do jednego z czterech domów (Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin) oraz uczęszczali na lekcje takie jak: eliksiry, opieka nad magicznymi stworzeniami, transmutacja oraz zajęcia sprawnościowe.

                Pod koniec tygodnia uczniowie napisali egzaminy kończące pierwszy rok nauki w szkole magii (konkurs wiedzy o Harrym Potterze), a następnie udali się na poszukiwania kamienia filozoficznego, napotykając wiele przeszkód podobnych do tych, z którymi zmagał się Harry Potter w pierwszej z książek.

                Zakończeniem magicznej przygody było otrzymanie przez każdego ucznia dyplomu ukończenia szkoły, pamiątkowego medalu, a na laureatów konkursu wiedzy o Harrym Potterze czekały również magiczne nagrody. I miejsce zajęła Monika Śmiarowska, II miejsce Oliwia Żurawska, a III –

Zuzanna Zalewska. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x