Zajęcia sensoryczne

0

Jak wiemy dzieci w pierwszych latach swojego życia wykazują ogromną ciekawość świata, co powoduje, że całym swoim ciałem chłoną wszystko to, co nowe i nieznane. Wzrok, dotyk, słuch, węch, smak oraz zmysł równowagi to zmysły, które dzieci intensywnie wykorzystują do poznawania otaczającego je świata. Informacje pozyskane z otoczenia są następnie przetwarzane w procesie integracji sensorycznej. W kontekście rozwoju dziecka jest to bardzo ważny proces, dlatego warto nieustannie go wspierać m.in. poprzez zabawy sensoryczne.

Wczoraj w naszej bibliotece po raz pierwszy odbyły się zajęcia sensoryczne przeznaczone dla rodziców z dziećmi. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy poszukiwaniem skarbów w pudle rozmaitości, ta zabawa rozwija u dziecka zmysł dotyku i umiejętność reagowania na różne bodźce w spontaniczny sposób. Następnie wszystkie dzieciaki zagrały w sensoryczne dyski, grę pamięciowo-dotykową oraz przeszły po ścieżce sensorycznej, która została przygotowana z materiałów i surowców o różnorodnej fakturze. Po tych zabawach nadszedł czas na prawdziwą ucztę zmysłów. Dzieciaki wraz z rodzicami samodzielnie tworzyli kolorową ciastolinę. Ta zabawa wymaga zaangażowania własnych rąk i trzeba przyznać że wywołuje uśmiechy na twarzach nie tylko dziecka. Wiadomo przecież, że im bardziej można się ubrudzić, tym lepiej! Dlatego na koniec zajęć uczestnicy malowali rękoma. Trzeba przyznać że wyszły „małe dzieła sztuki”, które można oprawić w ramkę lub wykorzystać do zapakowania prezentu. Bardzo dziękuję za miło i kreatywnie spędzony czas, do zobaczenia już niebawem.

Anna Akus-Szklarzewska

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x