Zaproszenie i program pielgrzymki na Jasną Górę dla klas maturalnych

0

Wydział Nauczania i Wychowania Katolickiego oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież, dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców i katechetów z terenu naszej Diecezji do udziału w dorocznej pielgrzymce na Jasną Górę. Początek roku szkolnego jest okazją do tego, aby powierzyć Bogu, przez wstawiennictwo Czarnej Madonny, sprawy szkoły, a w szczególności maturzystów, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w klimacie trwającego Roku Miłosierdzia i dziękczynieniu za 31. Światowe Dni Młodzieży.

II tura – 28 października 2016 r. (piątek) – dekanaty: Chorzele, Czyżew, Grajewo, Łapy, Łomża św. Michała Archanioła, Ostrów Maz. Wniebowzięcia NMP, Różan, Szczuczyn, Wysokie Maz., Wyszków.

Program:

godz. 14.45 – nawiedzenie kaplicy Cudownego Obrazu

godz. 15.00 – katecheza o rozeznawaniu powołania w bazylice ks. Jakub Bartczak

śpiew – ZSEiO Łomża św. Michała Archanioła w Łomży

godz. 16.30 – Droga Krzyżowa na wałach:

Prowadzenie i asysta (Krzyż i świece) – ks. Grzegorz Kosiorek – ZSWiO Łomża św. Michała Archanioła w Łomży

Rozważania, śpiew – I LO Łomża św. Michała Archanioła w Łomży

godz. 18.00 – Nabożeństwo Pojednania – ks. Jakub Bartczak,

śpiew I LO Łomża św. Michała Archanioła w Łomży

godz. 19.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa

asysta liturgiczna – LO Ostrów Maz. WNMP,

Liturgia Słowa (czytanie, psalm, komentarze, procesja z darami) – ZSOiP św. Ap. Piotra i Pawła Wysokie Maz.

Modlitwa wiernych – Katolickie LO Łomża

śpiew – I LO Łomża św. Michała Archanioła w Łomży.

Przypominamy również, że Pielgrzymka powinna mieć charakter pokutny. Warto wcześniej przygotować młodzież do wyjazdu na Jasną Górę poprzez specjalną katechezę, poświęconą historii i znaczeniu jasnogórskiego sanktuarium, oraz przybliżyć program jej przebiegu. Jak każdego roku młodzież składa ofiarę na dar ołtarza (1 zł od osoby) oraz na pamiątkowy krzyżyk z rzemykiem (7 zł). Zgłoszenia do udziału w Pielgrzymce oraz zamówienia na znaczki przyjmowane są w Wydziale Nauczania i Wychowania Katolickiego.

Zwracamy się z prośbą do Dyrekcji poszczególnych szkół o przywiezienie ze sobą na Jasną Górę sztandaru, który znajdzie się na prezbiterium Bazyliki Jasnogórskiej w czasie Mszy św.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress