Zaproszenie na spotkanie dot. programu Czyste Powietrze

0

W związku z ogólnopolskim programem „Czyste Powietrze” serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne z przedstawicielem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które odbędzie się w dniu 07 października 2018 roku (niedziela) w Hali Sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Szczuczynie, Plac Tysiąclecia 14, o godzinie 18:00. Spotkanie ma na celu poinformowanie mieszkańców jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła.

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania program,
  • docieplenie przegród budynku,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Beneficjentami programu mogą być osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami budynku. Dofinansowaniem mogą być objęte istniejące domy jednorodzinne, jak i nowo budowane (jednak w przypadku nowych powstających budynków dofinansowany może zostać jedynie zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania program).

Podstawowym celem Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego oraz zdecydowane zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery z funkcjonujących i nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Wysokość dofinansowania uwarunkowana jest od dochodu gospodarstwa domowego (rodziny), przedstawia to poniższa tabela.

Tabela_czyste_powietrze

Więcej informacji w ulotce poniżej oraz na stronach internetowych:

https://portal.wfosigw.bialystok.pl/o-programie

http://wfosigw.bialystok.pl/czyste_powietrze.htm

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress