„Zbieramy krew dla Polski”

0

W dniu 9 września 2016 r. w Koszarówce przy ul. Białostockiej 4 odbędzie się organizowana przez Podlaski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża akcja „Zbieramy krew dla Polski”. Patronat Honorowy obejmie Starosta Powiatu Grajewskiego Pan Zygmunt Kruszyński.
Już po raz dziewiąty Polski Czerwony Krzyż wraz z Grupą Muszkieterów, zrzeszającą sieci Intermarche i Bricomarche organizuje kampanię promocyjną honorowego krwiodawstwa połączoną z pobieraniem krwi w ambulansach. Tegoroczna inicjatywa obejmie 267 akcji w miastach Polski będzie można oddać krew w ambulansach RCKiK i WCKiK, które stacjonować będą na parkingach przy supermarketach. Organizowane będą kampanie edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa. W 2016 roku akcje odbędą się na terenie 16 województw .
Wszyscy krwiodawcy otrzymają poczęstunek oraz wezmą udział w losowaniu apteczek samochodowych.Zbiórkom krwi oraz kampaniom edukacyjnym towarzyszyć będą dodatkowe inicjatywy i atrakcje, a wśród nich pokazy i nauka pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy chętni będą mogli otrzymać bliższe informacje na temat honorowego krwiodawstwa w specjalnym punkcie „Zostań Krwiodawcą – Ratownikiem”.
W 2015 roku dzięki owocnej współpracy z regionalnymi centrami krwiodawstwa udało się pozyskać 1622 litry krwi.W 22 tygodnie, ponad 3600 osób oddało krew, a chętnych, którym kondycja zdrowotna ostatecznie nie pozwoliła na czynny udział w akcji, było kolejnych 1000. Najwięcej krwi zebrano w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim i śląskim. Mieszkańcy tych regionów oddali jej łącznie ponad 650 litrów. Blisko 60 litrów krwi zebrano w samym tylko Jelczu-Laskowicach. Prawie 43 litry w Oleśnicy i około 40 litrów w Bolesławcu. To nadal jednak przysłowiowa kropla w morzu potrzeb.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress