Zbiórka na zakup sztandaru dla OSP w Bęćkowie

0

Społeczny Komitet FUNDACJI SZTANDARU DLA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W BĘĆKOWIE

Szanowni Państwo,
w imieniu Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bęćkowie zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe idei ufundowania sztandaru i nadania go zgodnie z ceremoniałem pożarniczym.
Jednostka OSP w Bęćkowie założona została w 1963 r. Wieś Bęćkowo, leży cztery km na północ od drogi krajowej nr 61. Znajduje się w administracyjnych granicach gminy Szczuczyn, wchodzącej w skład powiatu grajewskiego, w województwie podlaskim. W roku 1958 w czynie społecznym rozpoczęto prace związane z budową remizy strażackiej. Materiał budowlany pozyskiwano z rozbiórki likwidowanej Tuczarni w Wólce, zbudowanej na terenie gruntów wsi Wólka i Skaje. Po zakończonej pracy w polu, mężczyźni konnymi wozami, nocą zwozili materiały. Do społecznego czynu garnęli się wszyscy. Dniem i nocą trwała budowa remizy strażackiej, która oficjalnie zakończona i oddana do użytku została w 1963 r.
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bęćkowie od wielu już lat służy pomocą w razie zagrożeń, zapewniając bezpieczeństwo i dbając o dobro nie tylko mieszkańców gminy, ale również środowiska przyrodniczego. Teren działania, nie ogranicza się tylko do samej Gminy Szczuczyn. Obszar Gminy Szczuczyn przecina droga krajowa 61 (Warszawa – Augustów), charakteryzująca się dużym natężeniem ruchu oraz częstą wypadkowością. Należy wspomnieć, iż Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bęćkowie dysponowani są do likwidacji zagrożeń nie tylko na obszarze gminy Szczuczyn, ale również na terenie powiatu grajewskiego oraz województw podlaskiego i warmińsko – mazurskiego.
Ufundowany sztandar, będzie podziękowaniem za dotychczasową wierną strażacką służbę wszystkim strażakom ochotnikom, którzy pracowali i pracują dla dobra mieszkańców gminy Szczuczyn i regionu.
Dlatego też, serdecznie zapraszamy do pomocy w realizacji przedsięwzięcia oraz wsparcia finansowego ww. inicjatywy.
Uroczystość wręczenia sztandaru odbędzie się 3 maja 2016 r. i połączona będzie z uroczystością przekazania wozu ratowniczo – gaśniczego dla tej jednostki oraz z obchodami Gminnego Dnia Strażaka.

Wpłaty prosimy kierować na konto jednostki w Banku Spółdzielczym w Szczuczynie:
Nr 67 8768 0003 0000 0169 2000 0010
z dopiskiem „na zakup sztandaru dla OSP w Bęćkowie”.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x