„ZBRODNIA W BIBLIOTECE”

0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zorganizowała happening pt. „Zbrodnia w bibliotece”. 25 kwietnia 2017 roku odwiedziły nas dwie grupy uczniów (wraz z opiekunkami: Hanną Mroczkowską i Krystyną Niedźwiecką)
z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie. Młodzież w pierwszej części spotkania uczestniczyła w wykładzie, który poprowadzili Grażyna Rodzeń – pracownik cywilny zespołu profilaktyki oraz asp. szt. Mariusz Masłowski – technik kryminalistyki Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Na wykładzie poruszono takie kwestie jak, np. włamania, kradzieże, zabójstwa, a także pokazany został sprzęt, jaki używany jest przez techników na miejscu zdarzenia.

Po spotkaniu z policją, wszyscy zostali zamknięci w „escape room” – czyli w pokoju, z którego wyjść można dopiero po rozwiązaniu określonych zagadek. Młodzież po wydostaniu się
z zamkniętego pokoju dowiedziała się, że muszą ze swojego grona wybrać osobę, która popełniła zbrodnię. Po przesłuchaniu świadków i wybraniu winnego, grupa zaprowadziła go przed sąd. Wyrok sądu okazał się zaskakujący dla uczestników happeningu gdyż winni okazali się wszyscy. Uzasadnienie wyroku sądu brzmiało: „Wszyscy zabijajcie czytelnictwo w Polsce”.

Tekst: Olga Kowalewska, Marlena Stocka

Fotografie: Andrzej Szabelski, Sebastian Rydzewski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x