Zmiana stawki zwrotu podatku akcyzowego w 2016 roku

0

Rada Ministrów zatwierdziła stawkę zwrotu podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego przez producentów rolnych. W 2016 roku stawka zwrotu części akcyzy do paliwa rolniczego wyniesie 1 złoty za litr, jest to o 5 groszy więcej, niż było w roku poprzednim. System zwrotu akcyzy we wszystkich krajach jest jednakowy, natomiast wysokość zwrotu zależy od zamożności kraju. Według unijnych przepisów, maksymalny zwrot może wynosić 1,30 zł za litr paliwa.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w Polsce 2015 roku wynosił 81,70 zł do hektara użytków rolnych, natomiast w roku 2016 wzrośnie do 86 zł do hektara UR. Oznacza to że stawka zwrotu części akcyzy do paliwa rolniczego wyniesie 1 złoty za litr, jest to o 5 groszy więcej, niż było w roku poprzednim.

Terminy składania wniosków pozostają bez zmian tj.:

– od 1 lutego 2016 r. do 2 marca 2016 r.

– od 1 sierpnia 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r.

Producenci rolni wnioski składają do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych. Obowiązkowymi załączniki do wniosku o zwrot akcyzy są faktury VAT, które stanowią dowód zakupu oleju napędowego.

W pierwszym terminie składania wniosków, faktury mogą pochodzić z okresu od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. , natomiast w drugim terminie składania wniosków, faktury mogą pochodzić z okresu od 1 lutego 2016 r. do 31 lipca 2016 r.

Zwroty będą wypłacane na numer konta podany we wniosku albo gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress