Zostań wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży!

0
Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży – ważną rolę podczas lipcowych wydarzeń będą odgrywać wolontariusze. 

Ideę wolontariatu ŚDM Kraków 2016 promuje spot nakręcony z udziałem… wolontariuszy. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi, aby w ten sposób zaangażowali się organizację ŚDM i aktywnie uczestniczyli w lipcowym spotkaniu.

Będzie to czas kiedy powinniśmy zostawić codzienne zajęcia, karierę czy pracę, przystanąć, a może po prostu zostawić za sobą wyścig szczurów. Podczas tych dni trzeba, po prostu, spotkać naszego Miłosiernego Pana.

Pójść za głosem Jezusa Chrystusa „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Pięknym sposobem aby przejść od słów do czynów jest wolontariat ŚDM. Dzięki wspólnej pracy jeszcze raz iskra miłosierdzia zabłyśnie w Polsce i zapali cały świat.

W spocie, którego producentem jest Narodowe Centrum Kultury, a nakręcony został przez Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu, występują ambasadorzy ŚDM: Brygida Grysiak, Dominika Figurska, Michał Chorosiński, Łukasz Golec, Jan Mela i Darek Malejonek. Jednak główną rolę grają wolontariusze ŚDM z Polski i z zagranicy. Reżyserem filmu jest ks. Roman Sikoń SDB a scenariusz napisali Joanna Zając i Michał Król. Zdjęcia realizowali: ks. Roman Sikoń SDB, Michał Król, Mateusz Mleczko, Peter Szarkowski a grafikę przygotował Maciej Szymon Cieśla. Kierownikiem planu produkcji była Monika Jaracz, natomiast za charakteryzację odpowiadała Paulina Kościółek. Premiera spotu miała miejsce na antenie TVP 1.

Film będzie wyświetlany m.in. przed koncertami „Are you ready?!” (na telebimach) i przed pokazami specjalnymi filmu „Bóg w Krakowie”.

www.krakow2016.com/JZ/foto:youtube

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress