Zwiększenie dostępności w budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie

0

Wrzesień to miesiąc zmian, a mówimy tu o zmianach, które zaszły na terenie budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie. W ramach zadania grantowego pn. „Zwiększenie dostępności w budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie” na parterze budynku wymieniono kratę w istniejącej pochylni dla niepełnosprawnych na blachę antypoślizgową, dostarczono lupy elektroniczne (4 szt.) dla osób słabo widzących, mające pomóc w odczytaniu dokumentów, czy też wypełnianiu wniosków, a także dostarczono przenośne pętle indukcyjne (2 szt.) dla osób słabosłyszących.

Koszt sprzętu to prawie 40 tys. zł., w całości pokryty z grantu otrzymanego ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych (realizującego projekt „Dostępny samorząd – granty”) w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wspomniany sprzęt to kontynuacja zmian, które rozpoczęły się w lipcu br., kiedy to montowane były m.in. plan tyflograficzny z udźwiękowieniem, pola uwagi w kolorach kontrastowych, nakładki antypoślizgowe na schody, czy też tabliczki informacyjne w alfabecie Braille’a.

Celem zadania jest poprawa dostępności usług publicznych świadczonych przez urząd, ułatwienie osobom z niepełnosprawnościami poruszanie się po budynku oraz kontakt z urzędnikami.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress