100-lecie I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie

0

W dniach 18 – 20 października 2019 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie obchodziło jubileusz 100-lecia swego istnienia, który połączony był z V Zjazdem Absolwentów.

Uroczystość rozpoczęła się 18 października galą inaugurującą obchody 100-lecia Szkoły w Grajewskim Centrum Kultury, na której przedstawieni zostali najważniejsi goście – byli dyrektorzy szkoły, wieloletni nauczyciele, najstarsi absolwenci oraz wygłoszono referat o historii szkoły.

Na ręce Dyrektora Szkoły – Grzegorza Curyło wręczone zostały liczne listy gratulacyjne oraz prezenty (m.in. wielkoekranowy telewizor, który w imieniu Powiatu Grajewskiego wręczył Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Tomasz Cebeliński i Przewodniczący Rady Grzegorz Gardocki).

Następnego dnia w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej o godz. 11.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, na której nastąpiło poświęcenie i wręczenie repliki sztandaru Szkoły. O godz. 14:30 uczestnicy obchodów 100-lecia LO złożyli kwiaty na grobach pedagogów na grajewskim cmentarzu. Uwieńczeniem obchodów był Bal Absolwentów.

Wydarzenia zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x