Adoracja Grobu Pańskiego

0

W dniu 26 marca w Wigilię Świąt Wielkanocnych tradycyjnie odbywały się adoracje Grobu Pańskiego. Zespół „Mali Szczuczyniacy” działający przy Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie zaprosił do wspólnej adoracji w kościele w Szczuczynie dzieci, młodzież i dorosłych. Towarzyszyła jej nastrojowa muzyka i słowa wprowadzające. Dzieci ofiarowały zapalone znicze symbolizujące: wiarę – żółty, nadzieję – zielony i miłość- czerwony a następnie odśpiewały tradycyjne pieśni pasyjne oraz wielkanocne: Ogrodzie Oliwny, Ach mój Jezu, A pod krzyżem Matka stała, Golgoto, Stary krzyż, Uczyńcie co wam mówi Syn, Zmartwychwstał Pan, Chrystus zmartwychwstał jest, Łzy matki.
Czytano teksty mówiące o śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa i miłosierdziu. O hołdzie, uwielbieniu i czci. O słowach które głosił Pan: „ Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im” i o pokusach współczesnego świata.
Śpiewano również piosenki: Modlitwa do dobrego Boga, Nie lękajcie się, Powiedz ludziom, Tłumy serc.
Na zakończenie odmówiono wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, jako że rok 2016 został ogłoszony przez Papieża Franciszka „Rokiem Miłosierdzia”.
Zespół „Mali Szczuczyniacy” uczestniczył w adoracji w składzie: Emilia Nagel, Weronika Polińska, Amelia Drobińska, Maria Wiśniewska, Magdalena Sokołek, Natalia Nagel, Paulina Żebrowska, Zuzanna Gnys, Marta Sulewska, Weronika Karpińska, Natalia Katarzyńska i Julita Żebrowska, a program przygotował Andrzej Szabelski.
Tekst: Andrzej Szabelski
Zdjęcia: Barbara Paszkowska.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress