„Alkohol i Narkotyki” – na drogach powiatu grajewskiego

0

Wczoraj mundurowi grajewskiej drogówki przeprowadzili działania „ALKOHOL, NARKOTYKI”. Jest to jedna z wielu inicjatyw podejmowana przez policjantów, aby na drogach naszego powiatu było bezpieczniej. Na szczęście żaden z blisko 200 zbadanych kierowców nie wsiadł do auta na tzw. „podwójmy gazie”.

Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Alkohol oraz środki odurzające upośledzają  niemal każdy element procesu przetwarzania informacji w mózgu. Kierowca po wypiciu alkoholu potrzebuje więcej czasu, aby zrozumieć znaki drogowe czy zareagować na sygnalizację świetlną, ponieważ dociera do niego mniej informacji. Mundurowi grajewskiej drogówki cyklicznie przeprowadzają różne działania, aby na naszych drogach było bezpiecznie. Jedną z takich inicjatyw była wczorajsza (12.12.) akcja pod nazwą „Alkohol , narkotyki”. W ramach działań mundurowi grajewskiej drogówki zbadali stan trzeźwości blisko 200 kierującym. Okazało się, że na szczęście żaden kierowca spośród tego grona nie prowadził swojego pojazdu na „podwójnym gazie”. Działania będą kontynuowane w przyszłości.

Apelujemy!

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli podejrzewamy, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających albo widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję. Zarówno nietrzeźwy kierujący jak i pieszy, stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze.

http://www.grajewo.policja.gov.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x