„Biblioteka – miejsce na czasie!”

0

Biblioteka – miejsce na czasie!”

Dnia 13.05.2024 r. w ramach obchodów XXI Tygodnia Bibliotek ph. „Biblioteka – miejsce na czasie!” mieliśmy przyjemność gościć dwie grupy pięciolatków: Żabki i Tygryski wraz z wychowawczyniami Panią Teresą Lidner i Panią Anną Szymanowską.

Podczas naszego dzisiejszego spotkania królowała oczywiście książka i wszystko co z nią związane. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy w Wypożyczalni dla Dorosłych gdzie uczniowie wysłuchali bajki „Franklin i książka z biblioteki”, a następnie wspólnie ustaliliśmy jak trzeba traktować książki. Dzieci opowiedziały o swoich ulubionych książeczkach oraz o tym kto im je czyta na co dzień. Pociąg ruszył, a kolejnym przystankiem naszych warsztatów był Oddział dla Dzieci. Nasi goście wzięli udział w zabawie pt. „O czym przeczytasz w książkach?” i wspólnymi siłami rozszyfrowali tajne hasło, które wcześniej zostało zaszyfrowane specjalnie dla nich. Następnie rozpoczęła się dyskusja na temat zasad korzystania z książek. Ostatnią stacją naszego spotkania była sala konferencyjna, gdzie na uczestników czekały gry i zabawy z książką m.in. książkowe domino, z książką na głowie i książkowa wieża. Dużą radość sprawiła dzieciom opowieść ruchowa „Przygody łakomego misia”, przy której wszyscy dobrze się bawili.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu oraz wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki do książek i słodkie upominki. Dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia!

Tekst: Anna Akus – Szklarzewska, Anna Wojsław

Foto: Andrzej Szabelski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x