Budowa drogi ekspresowej S 16 staje się faktem

0

W dniu 07 sierpnia br.  Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło do realizacji kolejne inwestycje drogowe w naszym województwie. Wśród nich znalazły się pieniądze  na prace przygotowawcze  budowy drogi ekspresowej S 16 Knyszyn-Ełk. Zakres tych prac obejmuje opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej, materiałów do decyzji środowiskowej oraz wykonanie badań archeologicznych rozpoznawczych. Prace przygotowawcze będą prowadzone w latach 2018 – 2022.   Łączny koszt prac przygotowawczych to niemal 77 mln zł.

S16 Knyszyn-Ełk

Zadanie obejmuje:

budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 67 km, przekroju 2×2 i nośności 115 kN/oś,
budowę węzłów drogowych, dróg dla obsługi przyległego terenu, obiektów  inżynierskich,
wyposażenie drogi w urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ochrony środowiska,
budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury zewnętrznej kolidującej z drogą.

Kolejną bardzo ważną sprawą dla Miasta Grajewo i jego mieszkańców jest ulica Kopernika, która będzie budowana w systemie projektuj i buduj. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania, na które zostały przeznaczone środki w kwocie 5 mln złotych .  W najbliższym czasie zostaną również podjęte decyzje odnośnie ulic Ełckiej  oraz Piłsudskiego. W dniu 01.08.2018 r. w Ministerstwie Infrastruktury Poseł  Kazimierz Gwiazdowski  uczestniczył w  spotkaniu z Wiceministrem Markiem Chodkiewiczem, podczas którego zostały omówione bardzo szczegółowowszystkie wymienione wyżej zadania oraz możliwości ich realizacji. Spotkanie było bardzo merytoryczne, a w najbliższym czasie będziemy mogli cieszyć się z jego efektów.  

Informuje Biuro Posła Kazimierza Gwiazdowskiego

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x