CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

0

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” ma zachęcić dorosłych do codziennego czytania dzieciom dla przyjemności, ponieważ w dzisiejszym świecie mediów tylko w ten sposób można wychować czytelnika. Chodzi tu zresztą nie tylko o kolejną przeczytaną książkę, ale o wspólnie spędzony czas, budowanie więzi i zaufania, możliwość zadawania pytań
i udzielania odpowiedzi. Czytanie jest podstawową umiejętnością współczesnego człowieka.

Oddział dla Dzieci Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie systematycznie popularyzuje głośne czytanie, opowiadanie baśni i legend dla najmłodszych. Od lat swoimi działaniami uzupełnia domowe czytanie i stwarza wszystkim, bez wyjątku, szansę na częsty kontakt ze słowem pisanym.

W dniach 27 – 28 maja w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przebiegającej pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” Biblioteka – Centrum Kultury po raz kolejny przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Tegoroczną lekturą idealnie wpasowującą się w hasło kampanii był wiersz pt. „Lokomotywa” Juliana Tuwima, który pracownicy biblioteki przeczytali dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Szczuczynie oraz uczniom klasy zero Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszej akcji!

Tekst: Anna Wojsław

Foto: Andrzej Szabelski, Andrzej Kosmowski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress