„Czas na sport – zajęcia sportowe dla każdego” – projekt Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn”

0

Czas na sport – zajęcia sportowe dla każdego” – projekt Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn”

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zawarło w dniu 28.02.2022 umowę z Gminą Szczuczyn, reprezentowaną przez Artura Kuczyńskiego – Burmistrza Szczuczyna na realizację zadania publicznego w zakresie promocji kultury fizycznej i sportu na okres od 01.03.2022 do 31.08.2022. Zadanie to będziemy realizować od 01.07.2022 do 31.08.2022. Celem projektu jest promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej jako najlepszej metody profilaktyki zdrowotnej, a dodatkowo rozwijanie zainteresowania kulturą fizyczną i sportem wśród osób w różnym wieku.

Projekt „Czas na sport – zajęcia sportowe dla każdego” dotyczy organizacji cyklu bezpłatnych treningów sportowych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Będą to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami rywalizacji drużynowych i indywidualnych m.in siatkówka, piłki nożna, badminton, tenis stołowy, biegi płotkarskie, łucznictwo, golf, kręgle, strzelanie do celu, dostosowane do wieku i poziomu uczestników zajęć. Zajęcia odbędą się w czterech okręgach:

  1. Miasto Szczuczyn

  2. Niećkowo ( Niećkowo, Danowo, Bzury, Milewo, Niedźwiedzkie, Świdry Awissa)

  3. Niedźwiadna (Niedźwiadna, Dołęgi, Jambrzyki, Chojnowo, Czarnówek, Załuski, Czarnowo, Mazewo, Brzeźno, Kurki, Sokoły, Koniecki Małe, Koniecki Rostroszewo, Obrytki)

  4. Bęćkowo (Bęćkowo, Lipnik, Tarachy, Stare Guty, Gutki, Skaje, Wólka, Rakowo, Zacieczki)

W poszczególnych okręgach zostaną wyłonieni zwycięzcy m.in. Mały Mistrz, Junior Sportu i Król/Królowa Sportu.

Z przyznanej nam dotacji w wysokości 10 000,00 zł zakupimy sprzęt sportowy, niezbędny do realizacji zadania, nagrody dla uczestników projektu, tj. medale, dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe. Zabezpieczymy też pewną kwotę na zakup niezbędnych materiałów i usług związanych z realizacją projektu.

Finał projektu zorganizujemy na terenie boiska przy Hali Sportowej w Szczuczynie (ul. Grunwaldzka 2), podczas którego zwycięscy z poszczególnych okręgów nagrodzeni zostaną pamiątkowymi pucharami, nagrodami upominkami i dyplomami.

Zadanie to Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zrealizuje we współpracy z BCK w Szczuczynie oraz jednostkami OSP z terenu miasta i gminy Szczuczyn. Strażacy pomogą organizacyjnie w przeprowadzeniu zajęć w poszczególnych okręgach i finału oraz zapewnią pomoc medyczną.

Swoim działaniem chcemy przyczynić się do ożywienia świetlic wiejskich i zintegrowania lokalnej społeczności.

Anna Wojsław

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress