„Dni Otwartych Strażnic”

0

25 maja 2018 roku w ramach „Dni Otwartych Strażnic” grajewscy strażacy gościli grupę 44 uczniów klas III wraz z 3 opiekunami z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie.

W progach naszej Komendy gości przywitali funkcjonariusze pełniący tego dnia służbę w podziale bojowym. Uczniów podzielono na 2 grupy, które zapoznały się z funkcjonowaniem Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz pełnieniem służby przez funkcjonariuszy, którzy na co dzień wyjeżdżają do działań ratowniczych. Nie zabrakło również prezentacji posiadanego sprzętu i pogadanki na temat bezpieczeństwa w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Na zakończenie wizyty wszystkim gościom wręczono specjalne zakładki do książek, w których zawarte są podstawowe informacje na temat zasad postępowania w przypadku powstania pożaru oraz innego zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu ludzi.

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

st. kpt. Arkadiusz Lichota

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress