Dotacja w wysokości 1mln. złotych do zagospodarowania terenu i budowę Targowiska produktów lokalnych w Szczuczynie

0

Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński  razem z Małgorzatą Jarmutowską Skarbnikiem gminy podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę na dotację w wysokości 1 000 000 złotych do zagospodarowania terenu i budowy Targowiska produktów lokalnych w Szczuczynie. To 70% kosztów tej inwestycji. Prace nad projektem i wnioskiem trwały prawie dwa lata. Dzięki współpracy z Parafią, Urząd Miejski otrzymał prawo do dysponowania dwiema działami położonymi na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Szpitalnej. Na tym terenie już wiosną rozpoczną się prace budowlane, których celem będzie:
– wykonanie parkingów,
– wykonanie placu handlowego wraz z zapleczem organizacyjnym,
– wykonanie dróg dojazdowych,
– budowa budynku opartego na historycznym przekazie o „kramicach” zlokalizowanych pierwotnie w centrum Placu Tysiąclecia.
– wykonanie instalacji oświetleniowej opartej na fotovoltaice,
– zakup niezbędnego wyposażenia.
Całość zostanie wykonana w stylu dopasowanym do miejsca. Planem Burmistrza jest by to miejsce mogło stać się swoistym Centrum produktu lokalnego, naturalnego. Opartego na jakości polskiego rolnictwa. Jest to jeden z elementów lokalnej inkubacji przedsiębiorczości, o której niebawem mamy dowiedzieć się więcej.

Źródło: fb Artur Kuczyński

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress