Dożynki gminno – parafialne w Szczuczynie

0

Uroczystą Mszą Św. o godzinie 12.00 w parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie rozpoczęły się dożynki Gminy Szczuczyn. Mszę celebrował ks. biskup Tadeusz Bronakowski, który przybliżył wiernym postać nowego proboszcza parafii Szczuczyn i dziekana dekanatu szczuczyńskiego – ks. kan. Jacka Majkowskiego. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Szczuczyn.

Gospodarzem tegorocznych dożynek była wieś Bzury, która wystawiła liczną delegację z sołtysem Witoldem Jabłońskim na czele.

Dary składali przedstawiciele sołectw i Urzędu Miejskiego w Szczuczynie. Ołtarz ozdobiły też pięknie wykonane wieńce dożynkowe. Po mszy, wszyscy udali się na spotkanie dożynkowe w sali klasztornej gdzie można było poczęstować się swojskimi potrawami. Jak na to święto przystało tradycyjnie dzielono się chlebem z tegorocznych zbóż. Miłą niespodzianką była możliwość zwiedzenia remontowanych pomieszczeń klasztornych.

Zdjęcia: Andrzej Kosmowski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress