Drogi powiatowe w Niedźwiadnej oddane do użytku

2

W dniu 2 października 2020 roku oficjalnie oddane do użytku zostały rozbudowane drogi powiatowe nr 1869B i 1870B w Niedźwiadnej.

W przekazaniu dróg udział wzięli m.in. Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Tomasz Cebeliński, Radni Powiatu Grajewskiego: Maria Gwiazdowska, Bolesław Ruszczyk i Janusz Marcinkiewicz, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Jan Julian Połonowicz, Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, Sołtys Niedźwiadnej Witold Grunwald oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego w Piszu Sp. z o.o. (wykonawca).

W wyniku realizacji zadania inwestycyjnego rozbudowano drogę nr 1869B na długości 1550 m i drogę nr 1870B na długości 430 m, wykonano chodnik na długości 1663 m, pobocze na długości 2297 m oraz odwodnienie korpusu drogowego na długości 566 m. Istniejące przystanki komunikacyjne wyposażone zostały w perony. Przebudowane zostały 3 skrzyżowania. Zamontowane zostały: kierunkowe doświetlenie przejścia dla pieszych, sygnalizacja ostrzegawcza na przejściu dla pieszych, tablice zmiennej treści (aktywnej), informujące o prędkości ruchu pojazdu. Wykonane zostały również wyniesione przejścia dla pieszych oraz wyspowe progi zwalniające.

Celem realizacji zadania inwestycyjnego p.n.: „Rozbudowa dróg powiatowych nr 1869B i 1870B w Niedźwiadnej” była poprawa dostępności komunikacyjnej użytkowników przebudowywanych dróg oraz zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w szczególności pieszych.

Kwota dofinansowania: 1 298 644,97 zł

Całkowita wartość inwestycji: 2 641 391,59 zł

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/posts/3613380385360112

Udostępnij:

2 komentarze

  1. Projekt piękny ale na osiedle domków jednorodzinnych, a nie na wioskę.
    (Spróbujcie minąć się z kombajnem na szerokości 6m.)
    Zaczął się październik a moim rodzicom nadal nie wyznaczono pasa drogowego, nie mogą postawić ogrodzenia. I do dziś nie znają kwoty odszkodowania. A wypłata będzie w przyszłym roku.

  2. Tomasz Lichota dnia

    Celem realizacji zadania inwestycyjnego było zwężenie drogi w celu maksymalnego utrudnienia mijania oraz wyprzedzania pojazdów wolnobieżnych. Założenie przyniosło oczekiwany efekt w 200 % , projektant otrzymał zapłatę + premię i kontrakt na kolejne inwestycje.

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x