Działania „Bezpieczna K61”

0

Trwają działania „Bezpieczna K61”. Patrole ruchu drogowego z grajewskiej, łomżyńskiej i kolneńskiej komendy Policji patrolują całą trasę K61 i sprawdzają czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy itp. Szczególny nacisk kładą na kontrole kierowców ciężarówek. W przypadku naruszeń przepisów stosują prawem przewidziane represje.

Od 1 lutego do końca miesiąca na trasie krajowej K61 policjanci grajewskiej, kolneńskiej i łomżyńskiej komendy Policji prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczna K61”. Analiza stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na tej trasie wskazuje, że liczba zdarzeń drogowych z roku na rok ciągle rośnie. Aby ograniczyć ilość wypadków, kolizji, oraz wykroczeń popełnianych na krajówce, na drogę skierowano patrole ruchu drogowe. Policjanci prowadzą wzmożone patrole tej trasy, zwracają uwagę na trzeźwość kierujących, popełniane wykroczenia a także udzielają pomocy uczestnikom ruchu w bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Dbając o bezpieczeństwo na trasie grajewscy policjanci skontrolowali do tej pory ponad 300 pojazdów, nałożyli 250 mandatów karnych za przekroczenie prędkości, zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym, ujawnili 2 przestępstwa. W 76 przypadkach za szybszą, niż dozwolona, jazdę zostali ukarani obcokrajowcy. Działania potrwają do końca miesiąca. Zwiększona liczba policyjnych patroli na całym odcinku K61 dbać będzie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby K61 była bezpieczniejsza.

http://www.grajewo.policja.gov.pl

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress