„Dzieje Rodziny Załusków”

4

Kilka dni temu ukazała się publikacja autorstwa Pani Alicji Wysockiej pt. „Dzieje Rodziny Załusków”. W książce znajdują się dwa obszerne artykuły dotyczące życia, działalności i dokonań dwóch Załusków związanych ze Szczuczynem: ks. Jana Załuski i nauczyciela Jana Załuski. Ks. Jan jak wynika ze źródeł pracował w Szczuczynie od 1920r., a od 5 stycznia 1931r. pełnił funkcję proboszcza naszej parafii. Sprawował ją do 1949r. i jest to najdłuższe probostwo w dziejach parafii szczuczyńskiej.
Jan nauczyciel już 1922r. pracował w Szkole Powszechnej w Bęćkowie, a następnie w Szczuczynie, prace kontynuował także po wojnie, zmarł 1958r. Obaj stryjeczni bracia, którzy wpisali się w historię naszego miasta i regionu spoczywają obok siebie na szczuczyńskim cmentarzu.
Oba teksty do obszernej monografii Załusków napisał Kierownik Biblioteki Miejskiej w Szczuczynie Janusz Siemion przy pomocy Ks. Proboszcza Roberta Zielińskiego. Książka „Dzieje Rodziny Załusków” będzie niebawem dostępna w naszej bibliotece.
Biblioteka Miejska w Szczuczynie

Udostępnij:

4 komentarze

  1. zniesmaczony dnia

    Teksty może i ciekawe – lecz jeśli się pisze o tak zacnych obywatelach wypadało by aby sprzątnąć te dwa groby na szczuczyńskim cmentarzu bo do treści książki nie wszyscy mają dostęp, ale spacerując po szczuczyńskiej nekropoli …. to wstyd /…

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x