Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

0

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 30 maja 2022 r.

Sejm Rzeczpospolitej Polski w 2009 roku uchwalił Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, ofiarując rodzicom zastępczym ten dzień za ich trud i poświęcenie oraz w dowód szacunku dla ich pracy. Ustanowione święto ma służyć przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los osamotnionych i pozbawionych opieki dzieci. Dodatkowo ma także uhonorować wysiłek, jakiego podejmują się na co dzień rodzice zastępczy. Ma być również podziękowaniem za ich pracę, wytrwałość i dzielenie się swoją miłością. Codzienna opieka i wychowanie nie są łatwe, wymaga poświęceń, często zmagań z wieloma trudnościami.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to święto nie tylko rodziców, ale także dzieci, którym dali bezpieczny dom. Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjęcie do własnej rodziny obcego dziecko, ofiarowanie mu swojej miłości, troski, ciepłe rodzicielskie uczucia, a wszystko to pomaga tym młodym ludziom wejść w dorosłe życie i stać się mądrym, dobrym i życzliwym człowiekiem.

Obchodzony Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest również okazją do promowania rodzicielstwa zastępczego, a potrzeby kandydatów na rodziców zastępczych wciąż są ogromne. Zachęcamy wszystkich, którzy czują w sobie chęć pomagania innym do podjęcia wyzwania i stworzenia domu potrzebującym dzieciom, jako ich rodzice zastępczy.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie, ul. Wojska Polskiego 74 C, 19-200 Grajewo, tel. 86 273 87 09.

W Powiecie Grajewskim funkcjonuje obecnie 17 rodzin zastępczych, w których przebywa łącznie 31 dzieci.

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego składamy serdeczne podziękowania rodzinom, które zdecydowały się przyjąć pod swój dach dzieci potrzebujące pomocy, miłości i troski, by dać im poczucie bezpieczeństwa i szansę na szczęśliwe dzieciństwo. Wasze starania o budowanie w swoich podopiecznych poczucia bezpieczeństwa, wiary w innych ludzi oraz we własne możliwości stanowią bezcenny wkład w ich duchowy rozwój. Jak wszyscy wiemy, zapewnienie dzieciom podstawowej opieki i dachu nad głową jest jedynie wstępem do pracy wychowawczej, jaką wytrwale podejmujecie każdego dnia. Dzięki Wam dzieci, które doświadczyły wcześniej wiele strachu i krzywdy, mogą odzyskać spokój i nadzieję, a ich przyszłość może stać się ich własnym wyborem.

Dziękujemy naszym rodzinom za to, że są i pełnią swoją funkcję na najwyższym profesjonalnym poziomie.

Kierownik PCPR w Grajewie Anna Maria Świderska wraz z pracownikami.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress