Gminne Dożynki – Szczuczyn 2018

0

Uroczystą Mszą Św. o godzinie 12.00 w parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie rozpoczęły się dożynki Gminy Szczuczyn. Mszę celebrował ks. Robert Zieliński, który przybliżył wiernym czym są dożynki.

Obchodom dożynek przewodniczyli Starosta i Starościna dożynkowi. Na początku mszy zostały wniesione  wieńce dożynkowe wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw, polnych kwiatów. Następnie Starosta i Starościna wręczyli bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów ks. Robertowi Zielińskiemu.

Gospodarzem tegorocznych dożynek byli rolnicy ze Szczuczyna.  Podczas mszy dary składali przedstawiciele sołectw, Urzędu Miejskiego w Szczuczynie oraz Banku Spółdzielczego w Szczuczynie.

Ołtarz ozdobiły pięknie wykonane wieńce dożynkowe. Po mszy, wszyscy mieli możliwość poczęstowania się chlebem „dożynkowym” upieczonym specjalnie na ta okazję.

 

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress