Hołd oddany Sybirakom

0

Dzisiaj, 19 czerwca 2024 r., przedstawiciele Powiatu Grajewskiego w osobach Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Grajewski Maria Gwiazdowska, członek Zarządu Bolesław Ruszczyk wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie Barbarą Ciszewską złożyli wiązankę i zapalili znicz pod tablicą upamiętniającym 80. rocznicę ostatniej deportacji ludności ziemi grajewskiej na Sybir, znajdującą się przy budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie. Jest to gest oddania czci i hołdu bezbronnym ludziom z kresów wschodnich, których próbowano wynarodowić i zrusyfikować.

Czerwiec to miesiąc, w którym przypada rocznica ostatnich masowych deportacji ludności polskiej z kresów wschodnich na Sybir, a rok 2024 to 83 rocznica tych tragicznych wydarzeń.

Więcej na temat deportacji mogą Państwo poczytać na stronie Instytutu Pamięci Narodowej: https://ipn.gov.pl/pl/historia-z-ipn/137719,Deportacje-Polakow-w-glab-Zwiazku-Sowieckiego.html.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress