I Szczuczyńskie Dyktando

2

23 marca 2018 r. odbyło się I Szczuczyńskie Dyktando. Wydarzenie to rozpoczęło cykl imprez o charakterze edukacyjnym, które będą miały miejsce w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego. W orograficznych zmaganiach wzięło udział 20 trzyosobowych zespołów w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne oraz kategoria otwarta. Nad przebiegiem dyktanda czuwała komisja konkursowa w składzie: Jolanta Nerkowska, Ewa Gromadzka- Białous, Darosława Wojciechowska. Wyniki Dyktanda zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali podsumowującej obchody MJO. Zanim uczestnicy ortograficznych zmagań przystąpili do pracy z tekstem, mieli okazję posłuchać dowcipów językowych interpretowanych przez uczniów klasy II B gimnazjum. Po dyktandzie obejrzeliśmy przezabawną inscenizację „Rzepki” przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej.

Imprezę przygotowało Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie oraz Biblioteka- Centrum Kultury w Szczuczynie.

Udostępnij:

2 komentarze

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress