III BIWAK Z BCK W NIEĆKOWIE

0

III Biwak z BCK” w filii bibliotecznej w Niećkowie już za nami! Pełni optymizmu mimo pesymistycznych prognoz pogodowych już od wczesnych piątkowych godzin rannych zaczęliśmy przygotowania do biwaku. Punktualnie o 19.00 oficjalnie powitaliśmy i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy.

W ramach policyjnej akcji „Bezpieczne wakacje” dzieci powitały st.asp. Marka Gładkowskiego, który porozmawiał z najmłodszymi na temat bezpiecznych zachowań w okresie wakacji i zaprosił ich do obejrzenia radiowozu prezentując jego wyposażenie.

Strażak Ochotnicznej Straży Pożarnej w Niećkowie Karol Łoś zaprezentował dzieciom bojowy wóz strażacki. Wszyscy też mogli skorzystać z przejażdżki sportowym autem.

Następnie udaliśmy się na tereny Zespołu Szkół w Niećkowie gdzie na Orliku fani piłki nożnej rozegrali mecz o Biwakowy Puchar a inni oddali się beztroskim zabawom przygotowanych przez studentów animatorów i pracowników Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie. Po wspólnych grach i zabawach biwakowaliśmy przy ognisku zbierając siły na kolejne atrakcje.

Następnym punktem w planie biwaku były podchody w terenie gdzie dzieci miały za zadanie wyśledzić fantastyczne zwierzęta zaskakujące swym wyglądem i zachowaniem. Wspólnie szukaliśmy czterech zwierząt, które uciekając przed nami zostawiały ślady i różne sygnały. Niejednokrotnie byliśmy wystraszeni bardzo głośnymi odgłosami, które wydawały próbując nas przestraszyć. Dzięki zaangażowaniu i zdecydowanym działaniom poszukiwaczy – zwierzęta zostały odnalezione a zadania, które zleciły swym odkrywcom w celu odwrócenia ich uwagi i próby ucieczki wykonane. Trzeba przyznać, że zadania wymagały grupowego działania. Jednak biwakowicze spisali się na medal.

Po wyczerpującej wyprawie w teren udaliśmy się do świetlicy wiejskiej. A tu zabawom, rozmowom i posiłkom nie było końca. Dopiero nad ranem ucichły ostatnie rozmowy…

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli pracowników BCK w Szczuczynie i zaangażowali się w prace nad przygotowaniami „III Biwaku z BCK” :

– funkcjonariuszowi policji st.asp. Markowi Gładkowskiemu

– strażakowi OSP Niećkowo Karolowi Łosiowi,

– dyrektorowi Dariuszowi Koniecko i pracownikom Zespołu Szkół w Niećkowie

Podziękowania należą się studentom animatorom: Martynie Downar, Piotrkowi Pieńczykowskiemu, Dianie Zielińskiej, Paulinie Modzelewskiej, Annie Kaczyńskiej którzy wsparli nasze przygotowania swoimi pomysłami i osobistym zaangażowaniem.

Wyjątkowe podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy skorzystali z naszego zaproszenia do wspólnej zabawy. Dziękujemy!

Marlena Stocka, Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x