Imieninowy happening w Szczuczynie

0

Z okazji imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna oraz Patrona Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie w Nowym Parku w Szczuczynie odbył się w dniu 08.05.2019r. happening zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie, Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”.

Obchody imieninowe rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. INMP w Szczuczynie w intencji patrona Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie oraz byłych i obecnych uczniów, pracowników i nauczycieli. Mszę celebrował ksiądz proboszcz Jacek Majkowski a udział w niej wzięli m.in. Artur Kuczyński – burmistrz Szczuczyna i pracownicy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, dyrektorzy i poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie, Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej i Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, dyrektor i pracownicy Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie Ewa Grunwald podziękowała za współpracę uczniom, pracownikom, dyrektorom szkół, Urzędowi Miejskiemu w Szczuczynie oraz osobom prywatnym i zaprzyjaźnionym instytucjom.

Po Mszy Świętej wszyscy przeszli do Nowego Parku gdzie Janusz Siemion – dyrektor BCK w Szczuczynie uroczyście otworzył imieninowy happening i zaprosił zebranych do wspólnej zabawy.

Na samym początku przedstawiono drużyny ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie i Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej pt.: „Skarb Szczuki”. Przy zachowaniu wszystkich zasad fair play zwyciężyła drużyna z Niedźwiadnej
a nagrodę wręczył jej sam Stanisław Antoni Szczuka (w tej roli Sebastian Rydzewski).

Uczestnicy happeningu mogli obejrzeć fenomenalne występy taneczne klasy I „A” i klasy II „A” ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie a także popisy taneczne żeńskiego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej.

Rozstrzygnięto też konkurs pt.:”Makieta popijarskiego kompleksu klasztorno – kościelnego w Szczuczynie”. Nagrodę główną zdobyła praca Agnieszki i Katarzyny Pawłowskich ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej.

Dzieci i młodzież aktywnie korzystały ze strefy animacji i sportu w asyście szczuczyńskiej Gwiazdy!

Tradycyjnie już happening uświetnił kiermasz ciast przygotowany przez młodzież gimnazjalną przy wsparciu rodziców i wychowawców.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, dyrektorom i instytucjom za pomoc w organizacji happeningu!

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress