Informacje z grajewskiego szpitala

0

Szanowni Państwo

Pragnę odnieść się do artykułu który ukazał się Gazecie Grajewskiej nr 15 (63) 2018 z dnia 7 września 2018 r. „Radni Miejscy czekają na Starostę i Dyrektora Szpitala” oraz został opublikowany na stronach internetowych. Zawarte są w nim półprawdy, a w niektórych akapitach inwektywy.

W punktach przedstawię historię braku pomocy finansowej ze strony Miasta Grajewo:

1. W lutym 2018r. Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych na zakup angiografu i remont pomieszczeń (utworzenie pracowni angiografii cyfrowej). Na uwagę zasługuje fakt, iż na 10 złożonych wniosków tylko grajewski szpital otrzymał dofinansowanie.
2. Wspólnie ze Starostą Grajewskim oraz Ordynatorem Oddziału Internistyczno Kardiologicznego postanowiliśmy wystąpić do okolicznych samorządów z prośbą o pomoc finansową dla tej inwestycji.
3. Do każdego samorządu zostało wystosowane pismo ze szczegółowym opisem zaplanowanej inwestycji oraz prośbą o jej dofinansowanie (wniosek w załączeniu).
4. Aby przybliżyć Państwu Radnym skalę zaplanowanych inwestycji, wspólnie ze Starostą Grajewskim oraz Ordynatorem Oddziału Internistyczno – Kardiologicznego wystąpiliśmy na sesjach rad miejskich i gminnych ze szczególną prośbą odofinansowanie inwestycji, która będzie służyła całemu społeczeństwu. Odpowiadaliśmy na pytania i wątpliwości Państwa Radnych. W dniu 25 kwietnia 2018 r. byliśmy obecni na  L/18 sesji Rady Miasta Grajewa również wyjaśniając szczegółowo cel inwestycji oraz odpowiadając na pytania Radnych dotyczące nie tylko w/w inwestycji.
5. Radni Gminy Wąsosz, Miasta i Gminy Szczuczyn, Miasta i Gminy Rajgród, Gminy Grajewo i Gminy Radziłów podjęli decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego dla szpitala. Radni Miasta Grajewa odroczyli decyz, widząc konieczność ponownegospotkania. Mając na uwadze, że wszystkie kwestie dotyczące inwestycji zostały już omówione (na piśmie i podczas sesji Rady Miasta) udzieliłem odpowiedzi PaństwuRadnym, że ponowne spotkanie nie wniesie nic merytorycznego, zaznaczając, że jeżeli ktoś z Państwa Radnych ma jeszcze wątpliwości i pytania to proszę złożyć je pisemnie. Do dziś do szpitala nie wpłynął ani jeden wniosek czy prośba o udzielenie dodatkowych wyjaśnień.
6. W dniu 24 sierpnia 2018r. otrzymałem zaproszenie na posiedzenie Komisji Rady Miasta, w których nie mogłem wziąć udziału gdyż już wcześniej na ten dzień zaplanowana została kontrola z Urzędu Marszałkowskiego, dotycząca oceny trwałości projektu Bloku Operacyjnego. Moja obecność podczas kontroli była konieczna.

Na zakończenie chciałbym Państwa poinformować że inwestycja jest już na ukończeniu. W chwili obecnej kompletowana jest kadra mająca pracować w pracowni angiografii cyfrowej. Lada moment zaczyna pracę ekipa budowlana w celu modernizacji Oddziału Internistyczno-Kardiologicznego (modernizacja Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego wraz z jej doposażeniem). Trwają również rozmowy z POW NFZ w Białymstoku w celu zawarcia kontraktu na usługi kardiologii inwazyjnej

W załączeniu przekazuję do wiadomości wniosek skierowany do Burmistrza Miasta Grajewo z dnia 25.04.2018 r.

 Grzegorz Dembski

Dyrektor Szpitala Ogólnego

im. Witolda Ginela w Grajewie

.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress