„Jak świętujemy Wielkanoc”

0

Dnia 13 kwietnia 2019 r. odbyło się otwarcie kolejnej ekspozycji w Grajewskiej Izbie Historycznej – oddziału Grajewskiego Centrum Kultury. Tym razem była to wystawa zatytułowana „Jak świętujemy Wielkanoc”.

Jej konspekt i warstwa praktyczna zostały zaprojektowane przez Pana Karola Ostrowskiego. Pierwszym z elementów otwarcia był referat poświęcony liturgii, historii i tradycji Wielkanocy wygłoszony prze Pana Macieja Grabowskiego. Można była z niego dowiedzieć wielu informacji dotyczących obchodów tych wyjątkowych świąt oraz okresu, który je poprzedza. Kolejnym punktem była możliwość degustacji potraw z wielkanocnego stołu. Szczególną uwagę zwracały kolorowe mazurki i baby, upieczone przez zaprzyjaźnione z GIH osoby prywatne. Otwarcie wystawy było okazją do spotkania i rozmów na temat okresu przedświątecznego, a ponadto – do zwiedzania sal ekspozycyjnych Grajewskiej Izby Historycznej.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress