„Jesienne nostalgie”

0

W czwartek 26 października 2023r., w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się spotkanie literackie „Jesienne nostalgie” z naszymi lokalnymi poetkami Panią Marianną Moczydłowską oraz Panią Zdzisławą Pupkowską. Spotkanie poprowadziły bibliotekarki Anna Akus – Szklarzewska i Anna Wojsław.

W poetycki klimat wieczoru wprowadziła zebranych Maja Moczydłowska, która przeczytała wiersze „Dom rodzinny” M. Moczydłowskiej oraz „Wspomnienie” Z. Pupkowskiej. Po lirycznym wstępem zaproszone panie, opowiedziały o sobie, o swoich pasjach i zainteresowaniach. Podczas dalszej rozmowy mogliśmy usłyszeć jak zaczęła się ich przygoda z poezją, o czym piszą, czym się inspirują, jakie uczucia im towarzyszą podczas pisania, czy relacja matka – córka przekłada się na twórczość, kto zachęcił ich do tworzenia i wiele innych ciekawostek z życia. Podczas naszego spotkania usłyszeliśmy wiele pięknych wierszy a także fragmenty prozy, którą tworzy i publikuje w swoich mediach społecznościowych Pani Zdzisława Pupkowska. Za pomocą pięknych sów zatrzymaliśmy się na chwilę w sentymentalnych wspomnieniach.

Wiersze, które przyjemnie się czyta są jak muzyka, którą przyjemnie się słucha. Pani Marianna Moczydłowska i Zdzisława Pupkowska to niezwykłe i wrażliwe kobiety, które tworząc swoje dzieła wkładają całe serca. Słuchanie ich wierszy sprawiło wszystkim wielką przyjemność i było dla naszych uszu kojącą melodią. Spotkanie „Jesienne nostalgie”spuentował Dyrektor BCK w Szczuczynie Pan Janusz Siemion, który pełnymi wzruszenia pięknymi słowami podziękował naszym gościom.

A.Akus-Szklarzewska

A. Wojsław

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress