Kampania MSWiA „Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”

0

15 stycznia 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie w osobach zastępcy komendanta powiatowego st. kpt. Arkadiusza Lichoty oraz dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. Kazimierza Golubiewskiego, w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” złożyli wizytę w Szkole Podstawowej w Danówku gmina Grajewo.

Pogadanki o bezpieczeństwie w pierwszej kolejności rozkręciły uczniów i nauczycieli z klas VI i VII, następnie pozytywnie zakręciły klasy IV i V, a na zakończenie najmłodszych uczniów z klas I – III.
W sumie funkcjonariusze spotkali się ze 101 uczniami i 9 nauczycielami, z którymi omówiono tematy dotyczące bezpieczeństwa w okresie zimowym, a także zaprezentowano zasadę działania czujników tlenku węgla i gaśnic proszkowych.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi wszystkim uczestnikom spotkania wręczono ratownicze plany lekcji i udzielono fachowych porad w zakresie bezpiecznego korzystania z lodowisk. Szczególną uwagę zwrócono na to, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić na zamarznięte akweny wodne, a w przypadku zagrożenia informować służby ratownicze.

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

st. kpt. Arkadiusz Lichota

Zdjęcia: Cezary Wądołkowski, Szkoła Podstawowa w Danówku

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress