Koncert bizantyjskiego chóru “Paisjusz Wieliczkowski” w Szczuczynie

0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Proboszcz Parafii pw. Imienia NMP w Szczuczynie oraz Fundacja „Muzyka Cerkiewna” Hajnówka serdecznie zapraszają na koncert bizantyjskiego chóru “Paisjusz Wieliczkowski” z Iaşi z Rumuni, który odbędzie się 27 maja 2023r. o godzinie 18:00 w kościele pw. Imienia NMP w Szczuczynie.

Repertuar koncertu będzie się składał z pieśni na Wniebowstąpienie Pańskie.


Chór został założony w 2021 roku przez ojca Ionuta Merticariu i Dorina Ionescu. Składa się z duchownych, pracowników, studentów i absolwentów uczelni w Iaşi: Narodowego Konserwatorium „George Enescu”, Uniwersytetu „Alexandru Ioan Cuza” oraz Wydziału Teologii Prawosławnej Uniwersytetu “Dumitru Stăniloae”. Celem chóru jest kontynuacja śpiewu rumuńskiej muzyki bizantyjskiej doby św. Paisjusza Wieliczkowskiego wzbogaconej o kompozycje starych mistrzów muzyki bizantyjskiej. Chór bierze udział w festiwalach, wydał płytę CD. Dyrygentem jest Dorin Ionescu – absolwent historii, dyrygent-asystent i solista słynnego chóru bizantyjskiego Rumunii „Byzantion”.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress