Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

1

W piątek 24 lutego 2017 roku w auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej spotkało się dwudziestu uczestników finału wojewódzkiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, wśród których, aż 3 uczniów reprezentowało Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie.
Konkurs, który zorganizowano po raz czwarty, jest kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy oraz inspirowanie młodych ludzi do podnoszenia poziomu wiedzy w tym zakresie. Organizatorem konkursu jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku, który do współpracy zaprosił Pracownię Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku.
Dnia 01.12.2016 r. grupa 282 uczniów, reprezentujących 21 szkół z naszego województwa, rozwiązywała test on-line na etapie szkolnym tego konkursu, zaś najlepsza dwudziestka z nich wywalczyła awans do etapu regionalnego.
Następnie najlepsza dziesiątka udzielała odpowiedzi ustnych przed komisją konkursową.
Laureatkami konkursu zostały:
– I miejsce – Kostecka Ewelina – Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych, Białystok,
– II miejsce – Gromadzka Aleksandra – Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych, Białystok,
– III miejsce – Gryczan Sylwia – Zespół Szkół w Niećkowie.
Wymienione laureatki będą reprezentować nasze województwo w rywalizacji ogólnopolskiej konkursu, który odbędzie się w Warszawie w kwietniu 2017 roku.
Okręgowy Inspektor Pracy Marek Aleksiejuk uhonorował laureatów oraz uczestników finału nagrodami rzeczowymi.
Serdecznie gratulujemy Sylwii Gryczan trzeciego miejsca i życzymy sukcesów na etapie centralnym konkursu.

Opiekunowie:
Marlena Chylińska-Zalewska
Bożena Sokołowska

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress