LUDZIE GŁUSI – ŻYJĄ WŚRÓD NAS

0

26 października w Centrum Muzealno-Warsztatowym w Szczuczynie odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Dzieci pijara Falkowskiego” – warsztaty języka migowego. W spotkaniach uczestniczyły dwie grupy uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Szczuczyn. Gośćmi spotkania, a zarazem prowadzącymi byli: Krzysztof Cis – certyfikowany wykładowca, edukator i tłumacz języka migowego oraz Elżbieta Nawrocka – osoba głuchoniema od urodzenia. Pani Elżbieta jest mama dwóch głuchych synów uczących się w Instytucie Głuchych w Warszawie. Uczestnicy spotkania zapoznali się z językiem migowym i jego wykorzystaniem w życiu dnia codziennego przez osobę głuchą. Obecnie której egzystencja opiera się o język migowy z wykorzystaniem środków przekazu takich jak komputer czy telefon. Dzięki nim poszerzył się krąg osób z którymi można nawiązywać kontakty międzyludzkie, zdobyć wiedzę o życiu, historii, świecie i bycie.
Uczestnicy byli zainteresowani i licznie zadawali pytania Pani Elżbiecie Nawrockiej, które tłumaczył z języka migowego Pan Krzysztof Cis.
https://youtu.be/OjpgAbYB8YM
tekst: Andrzej Szabelski – BCK – koordynator projektu
zdjęcia: Anna Chmielewska, Nina Klimaszewska – BCK

Projekt dofinansowany przez fundację BKG w programie „Dzieci kapitana Nemo” – 2021

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress