Maciej Makuszewski w „Świątecznej Paczce dla Psiaczka”

0

Skrzydłowy Kolejorza, Maciej Makuszewski razem ze swoją żoną Oliwią już po raz drugi organizują akcję „Świąteczna Paczka dla Psiaczka”, której celem jest zebranie darów na rzecz bezdomnych zwierząt.

Pomysł powstał na wzór „Szlachetnej Paczki”, która organizowana jest w Polsce już od kilku lat i z roku na rok bierze w niej udział coraz więcej ludzi – mówi Oliwia Makuszewska, organizatorka akcji. – Już od kilku lat wspieram fundacje, których celem jest pomoc zwierzętom. Ludzie w okresie zimowym mogą zwrócić się do odpowiednich ośrodków, a zwierzęta nie mają niestety takiej możliwości – dodaje.

To już druga edycja akcji „Świąteczna Paczka dla Psiaczka”. W zeszył roku zbiórka cieszyła się dużym powodzeniem, a zebrane dary trafiły do schronisk w Białymstoku i Gdańsku. Teraz para postanowiła pomóc Fundacji „Zwierzęta Niczyje” w Suwałkach, a także pani Krystynie Seemayer prowadzącej Staruszkowo, czyli dom starości dla niechcianych, starszych zwierząt.

W paczce mogą znaleźć się stare, ciepłe koce, a także zabawki dla zwierząt. Fundację można wesprzeć finansowo. Wystarczy każda drobna kwota, która pomoże w leczeniu schorowanych zwierząt. – Pomoc finansowa trafi przede wszystkim do Fundacji „Zwierzęta Niczyje”, która zajmuje się zwierzętami porzuconymi i bardzo chorymi. Wiemy, że potrzebne jest opłacenie weterynarza, specjalistycznej karmy, a także leków. Paczki z darami pojadą z kolei do pani Krystyny, do Karpacza, która w swoim malutkim mieszkaniu zajmuje się starymi psami – podkreśla Oliwia Makuszewska.

Makuszewscy sami mają jednego psa, jednak jak zapewniają za kilka lat mają zamiar adoptować kilka większych psiaków ze schroniska. – Oliwia od zawsze była wrażliwa na punkcie porzuconych zwierząt. Zdarza się, że kiedy jedziemy samochodem i widzimy biegające psy, zatrzymujemy się, żeby sprawdzić czy na pewno mają właścicieli – opowiada skrzydłowy Kolejorza. – Obiecaliśmy sobie z Maciejem, że po zakończeniu jego kariery piłkarskiej adoptujemy kilka psów. Moim cichym marzeniem jest zresztą założenie schroniska, w którym zwierzęta będą miały o wiele bardziej komfortowe warunki niż to jest obecnie – kończy Oliwia.

http://www.lechpoznan.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x