NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SZCZUCZYNIE

0

Narodowe Święto Niepodległości. Święto wyjątkowe dla każdej Polki i każdego Polaka – bez wyjątku.

Droga naszego kraju do niepodległości była długa i ciężka, pełna licznych powstań, stoczonych walk i oporu przeciwko zaborcom. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polacy odzyskali prawo do samostanowienia i zrzucili jarzma rosyjskie, niemieckie i austro-węgierskie.

W dniu dzisiejszym, w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
w szczuczyńskim kościele odprawiona została Msza Święta za Ojczyznę celebrowana przez księdza proboszcza Jacka Majkowskiego i wikariusza Marcina Ołtarzewskiego. Eucharystia zakończyła się odśpiewaniem pieśni „Boże coś Polskę”.

Po Mszy Świętej Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury
w Szczuczynie Janusz Siemion, prezes Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” Anna Wojsław oraz przedstawiciele dzieci i młodzieży: Karolina Kozikowska i Olga Koniecko złożyli kwiaty i wieńce oraz podpalili znicze przy tablicy z epitafijną inskrypcją (odsłoniętej w 2018 roku) na ulicy Kościelnej:

„Tym, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie dla wolnej, niepodległej oraz suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, hołd składają mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn.”

W szczuczyńskim kościele gości też wystawa „Historia Strzelca historią Niepodległości”, która opowiada o 110 – letniej działalności w Polsce (w tym 25-letniej w Powiecie Grajewskim) tej organizacji.

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress