Nieodpłatna pomoc prawna

0

W czwartek 1 października 2020 r. wznowione zostanie udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa oraz mediacji w punktach zlokalizowanych w powiecie grajewskim tj.

  1. Punkt w Grajewie zlokalizowany w  budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Wojska Polskiego 74 C, czynny od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach: poniedziałek 11.30-15.30, wtorek-piątek 8.00-12.00

  2. Punkt mobilny (po jednym dniu w tygodniu na terenie każdej gminy za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy):

  • poniedziałek, w budynku Urzędu Gminy w Radziłowie, Plac 500-lecia 14, 19-213  Radziłów, w godzinach 8.00 – 12.00,

  • wtorek, w budynku Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie,  ul. Szczuki 1, 19-230  Szczuczyn, w godzinach 8.00 – 12.00,

  • środa, w  budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzie gm. Grajewo, ul. Szkolna 1, w godzinach 10.00 – 14.00,

  • czwartek, w budynku Urzędu Miasta w Rajgrodzie, ul. Warszawska 32, 19-206 Rajgród, w godzinach 8.00 – 12.00,

  • piątek, w budynku Szkoły Podstawowej w Wąsoszu, ul. Piaskowa 13, 19-222 Wąsosz,  w godzinach 8.00 – 12.00.

Niezmiennie istnieje możliwość uzyskania darmowej porady za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość tj. telefonicznie lub w trybie korespondencyjnym (drogą pocztową lub e-mailem).

W celu uzyskania pomocy prawnej należy dokonać zgłoszenia pod nr telefonu 86 273 84 60, e-mail: npp@starostwograjewo.pl ,ON-LINE pod linkiem lub drogą pocztową na adres: Starostwo Powiatowe w Grajewie, 19-200 Grajewo, ul. Strażacka 6B. 

Osoba  uprawniona – która  w myśl  art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej podpisze oświadczenie, że nie  jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w jednym z wyżej wymienionych punktów otrzyma nieodpłatną pomoc prawną.

Po udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczonym nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim, osobę uprawnioną informuje się o możliwości przekazania anonimowej opinii o udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczonym nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim pod wskazanym wyżej numerem telefonu, adresem poczty elektronicznej lub listownie.

W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz prawników, aby wejść do punktu konieczne jest zasłonięcie ust i nosa. Następnie będąc już w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej należy zdezynfekować ręce oraz zachować tzw. dystans społeczny tj. odległość 1,5-2m od innych osób.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x