Nowe mosty w powiecie

0

W dniu dzisiejszym (19 maja 2021 r.) w Starostwie Powiatowym w Grajewie, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych – Jan Julian Połonowicz w obecności Waldemara Remfelda – Starosty Grajewskiego oraz Tomasza Cebelińskiego – Wicestarosty Powiatu Grajewskiego podpisał umowy na dwa zadania inwestycyjne.

Pierwsza umowa dotyczy zadania pn.: „Przebudowa mostu przez rz. Ełk w m. Szymany km 0+980 drogi powiatowej nr 1797B”, które ma na celu całkowitą przebudowę mostu, jego wzmocnienie oraz dostosowanie parametrów do dużego natężenia ruchu pojazdów. Umowa zawarta została z przedstawicielami firmy BUDREX Sp. z o.o. z Białegostoku w osobach: Jacek Siemieniuk – Prezes Zarządu i Dariusz Wawrzak – Wiceprezes Zarządu. W trakcie podpisywania umów, dokonano także protokolarnego przekazania terenu budowy, który oprócz przedstawicieli firmy podpisali: Stanisław Szleter – Wójt Gminy Grajewo i Robert Adamski – Kierownik Budowy. Wartość umowy to 4.181.874,55 zł. Na zadanie Powiat Grajewski uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3,5 mln zł. Reszta wydatków pokryta będzie z wkładu własnego Gminy Grajewo i Powiatu Grajewskiego.

Druga umowa natomiast, dotyczy zadania pn.: „Przebudowa mostu drogowego przez rzekę Wissę w miejscowości Czachy w ciągu drogi powiatowej nr 1836B”. Prace obejmą rozbiórkę drewnianego mostu i zastąpienie go nowym, wybudowanym z trwalszych i bezpieczniejszych materiałów. Umowę podpisano z Ewą Maciochą – przedstawicielem konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego MOSTAR Sp. z o.o. z Augustowa (lider projektu) i EKODROM Sp. z o.o. z Augustowa (partner projektu). Protokół przekazania terenu budowy podpisał Krzysztof Milewski – Wójt Gminy Radziłów oraz Ewa Maciocha – przedstawiciel konsorcjum firm i Jan Maciocha – Kierownik Budowy. Wartość zadania to ponad 1,8 mln zł, które prawie w całości pokryte będą z dofinansowania uzyskanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,8 mln zł.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x