Otwarcie nowej siedziby przedszkola w Szczuczynie

0
Nowa siedziba przedszkola w Szczuczynie została oficjalnie otwarta. Budynek przedszkola wyróżnia się nowoczesną formą. Obok niego powstał również plac zabaw dla dzieciaków oraz parking. Do oddziału przedszkolnego zapisanych zostało 50. dzieci, z których utworzono  2 grupy: 3-latków, 4-5 latków. Przedszkolaki mogą przebywać w placówce od godz. 7.30 do godz. 15.30. Pomieszczenia są dostosowane do potrzeb wychowanków. Przyjazne, jasne, kolorowe sale, bardzo dobrze wyposażone, zachęcają dzieci do zabawy. Cały wystrój stwarza wyśmienite warunki do zdobywania nowych doświadczeń, pogłębiania  wiedzy i umiejętności naszych najmłodszych.
W uroczystym otwarciu udział wzięli: Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Szczuczynie p. Małgorzata Karwowska, przewodniczący Rady Miasta p. Tomasz Mioduszewski, ksiądz kanonik Robert Zieliński,  dyrektorzy, kierownicy, nauczyciele i przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek i instytucji, przedstawiciele mediów, pracownicy przedszkola oraz rodzice i dziadkowie ze swoimi pociechami. Po krótkim przemówieniu wygłoszonym przez Burmistrza Szczuczyna Artura Kuczyńskiego oraz p. Dyrektor Małgorzatę Karwowską mieliśmy okazję obejrzeć występ artystyczny utalentowanego „młodego pokolenia” wychowanków szczuczyńskiego przedszkola. Występ zakończył się gromkimi brawami. Dzieci i nauczycielki otrzymały od Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej książki edukacyjne. Po czym nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez rodziców. Zaproszonych gości po nowo otwartym przedszkolu oprowadzał Burmistrz wraz z p. Dyrektor.
Jak stwierdza Burmistrz Artur Kuczyński dużo pracy, wielu osób złożyło się na ten dzisiejszy sukces.
1. Projekt, dofinansowanie i praca zespołu p. Waldemar Filipkowski, Bogusław Ramotowski i Anna Romaniuk.

2. Zaangażowanie p. Janusza Siemiona kierownika Biblioteki Miejskiej.

3. Praca i koordynacja p. Małgorzaty Karwowskiej i Ewy Grunwald.

4. Przygotowanie sal i dzieci przez p. Wandę Drobińską i Aleksandra Trzaska.

5. Rewelacyjne dzieciaki

Jednym z priorytetów urzędującego Burmistrza było zapewnienia najmłodszym  dzieciom godziwych warunków do wychowania i nauki. Dlatego podjęto decyzje o przeniesieniu przedszkola w nowe miejsce, gdzie mieściło się ono kilkanaście lat temu.

 
Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress