Obchody Dnia Sołtysa

0

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa. To święto tych, którzy są podstawą polskiego samorządu.

W podziękowaniu za ich społeczną pracę, działania na rzecz mieszkańców, Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Poseł na Sejm RP – Kazimierz Gwiazdowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie – Dariusz Koniecko zaprosili sołtysów z terenu powiatu grajewskiego na uroczyste obchody ich święta, które odbyły się w dniu 11 marca 2020 r. w Zespole Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie.

Organizatorzy gratulowali wszystkim sołtysom licznych sukcesów i działań na rzecz rozwoju lokalnych społeczności i całego powiatu. Podziękowano im za sumiennie wykonywaną pracę, poświęcenie prywatnego czasu dla budowania wspólnoty wsi oraz życzono wytrwałości w tej trudnej, społecznej roli, satysfakcji z codziennych obowiązków i wszelkiej pomyślności.

Ponadto Starosta Grajewski w swoim przemówieniu przybliżył historię związaną ze stanowiskiem sołtysa i jego świętem.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa” następującym osobom:

 1. Bagiński Eugeniusz

 2. Czerkas Wojciech Stanisław

 3. Dobrzycki Marian

 4. Koniecko Dariusz

 5. Kozikowski Marcin

 6. Lotkowski Krzysztof

 7. Pieńczykowski Mariusz

 8. Włodkowski Mirosław

 9. Wójcicki Antoni

 10. Wójcicki Wacław

 11. Wróblewski Edward

 12. Zyskowski Karol

Medale „Zasłużony dla rolnictwa” w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczył Poseł na Sejm RP, zastępca przewodniczącego komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Kazimierz Gwiazdowski oraz wicewojewoda podlaski – Tomasz Madras

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress