Obchody Światowego Dnia Kota w BCK

0

Biblioteka –Centrum Kultury w Szczuczynie była organizatorem obchodów Światowego Dnia Kota. 21 dzieci ze Szczuczyna i Niedźwiadnej w wieku 4-6 lat stanęło w szranki konkursu recytatorskiego „Koci Czar” zorganizowanego dla uczczenia obchodów. Komisja w składzie: Janusz Siemion – Dyrektor BCK, Barbara Jankowska oraz Barbara Paszkowska były główny instruktor BCK oceniła występy i przyznała:
– pierwsze miejsce Karolowi Smolińskiemu z Przedszkola Samorządowego w Szczuczynie który urzekł komisję interpretacją wiersza Juliana Tuwima „Kotek” – przygotowany do konkursu przez Paulinę Czaplicką.
– drugie – Aniela Doliwa również z Przedszkola pod kierunkiem Ewy Zielińskiej,
– trzecie – Joanna Krępczyńska z klasy 0a prowadzona przez Marię Tarnacką. Nagrodę specjalną dyrektora BCK otrzymała Kamila Świderska z SP w Niedźwiadnej przygotowana przez Katarzynę Wizner – Grabowską.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze.
Jednocześnie na wystawie można było obejrzeć plon konkursu fotograficznego „Mój kot”. W konkursie przyznano pierwsze miejsce Kamili Chrostowskiej ze Szczuczyna, drugie Ewie Orłowskiej z Niećkowa. Łącznie w konkursie wzięło udział 38 prac.
Obchodami Światowego Dnia Kota w BCK kierował starszy instruktor Andrzej Szabelski
Nagrody i upominki ufundowała Bibiloteka-Centrum Kultury w Szczuczynie.

tekst: Andrzej Szabelski; foto: Andrzej Kosmowski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x