Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

0
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Odpowiadając na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie 30 września wzięliśmy udział w tej akcji. Pracownicy BCK w Szczuczynie przeczytali uczniom klas I-III książkę pt. „Dwie Dorotki” Janiny Porazińskiej, na uważnych słuchaczy czekała miła niespodzianka – quiz z nagrodami. Dziękujemy Darosławie Wojciechowskiej i Teresie Galińskiej za zaproszenie do wspólnego świętowania.
Anna Akus – Szklarzewska
Anna Wojsław
Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress