Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

0

Popularyzowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu to główne cele XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Do eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przystąpiło 12 drużyn z powiatu grajewskiego. Zgodnie z regulaminem eliminacje powiatowe turnieju odbywały się w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie. Zmagania uczestników turnieju odbyły się 9 maja 2019 roku w Publicznym Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie. Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali pracownicy Starostwa Powiatowego w Grajewie oraz policjanci wydziału ruchu drogowego KPP w Grajewie. Konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził ratownik KPPSP w Grajewie.

Najlepszą drużyną w grupie II okazała się drużyna z Gimnazjum im.prof. A.Pałczyńskiego w Danówku, natomiast w grupie I była to drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Białaszewie. Poniżej prezentujemy wyniki turnieju powiatowego:

Indywidualnie:

Szkoły podstawowe grupa I:

1.Kinga Kania – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Białaszewie

2.Kamil Pawłowski – Szkoła Podstawowa w Szczuczynie

3.Mikołaj Grabowski – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Białaszewie

Szkoły podstawowe grupa II:

1.Sebastian Szklarzewski – Gimnazjum im.prof. A.Pałczyńskiego w Danówku

2.Kamila Szymanowska – Gimnazjum im.prof. A.Pałczyńskiego w Danówku

3.Wojciech Baranowski – Gimnazjum im.prof. A.Pałczyńskiego w Danówku

Drużynowo:

Szkoły podstawowe grupa I:

1. Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Białaszewie

2.Szkoła Podstawowa im Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu

3.Szkoła Podstawowa w Szczuczynie

Szkoły podstawowe grupa II:

1. Gimnazjum im.prof. A.Pałczyńskiego w Danówku

2. Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Białaszewie

3.Szkoła Podstawowa w Wierzbowie

Najlepsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe w tym dwa tablety, ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży oraz Starostwo Powiatowe w Grajewie.

Zwycięzcy etapu powiatowego rywalizować będą podczas XLII Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD, który odbędzie się w Białymstoku. Powiat Grajewski będzie reprezentowała młodzież z Gimnazjum im.prof. A.Pałczyńskiego w Danówku oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Białaszewie.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x