Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych w Szczuczynie

0

Na terenie Transgranicznego Centrum Dialogu Kultur im. Jarosława Augustowskiego w Szczuczynie, już po raz siódmy, odbyła się „Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych Szczuczyn”, której organizatorem były Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie i w Szczuczynie. W rozgrywkach sportowych udział wzięły drużyny z WTZ Grajewo i Szczuczyn, WTZ Łomża, WTZ Olecko, WTZ Kolno, WTZ Augustów, WTZ Kulesze, Środowiskowy Dom Samopomocy Grajewo oraz ŚDS Sejny.

Na wstępie Kierownik WTZ w Grajewie i Szczuczynie Marta Gutowska przywitała przybyłych gości, drużyny i ich opiekunów. Starosta Grajewski Waldemar Remfeld i członek Zarządu Powiatu Bolesław Ruszczyk, na wzmocnienie zawodników przed rywalizacja sportową, poczęstowali ich słodyczami, po czym jak na prawdziwą olimpiadę przystało, wszyscy uczestnicy wydarzenia przemaszerowali z pochodnią, którą zapalono znicz olimpijski, na znak rozpoczęcia zmagań sportowych.

Najpierw odbyły się biegi kobiet i mężczyzn na 200 m i bieg mieszany na 400 m. Po każdym z biegów laureaci stawali na podia, gdzie otrzymywali puchary i nagrody. Innymi konkurencjami były rzut woreczkiem do celu, rzut kostką połączony ze skokiem w worku, skoki przez przeszkody, uderzanie kijem w piłeczkę do celu i wiele innych. Każdy kto ukończył konkurencje mógł odebrać medal oraz upominki, które zasponsorowały lokalne firmy: Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL, Agrocentrum Sp. z o.o., firma Yasam Sp. z o.o. i Sklep Intermarche z Grajewa.

Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Zespołu Szkół z Niećkowa, którzy zapewnili zawodnikom posiłek w postaci przepysznej grochówki oraz Zespołu Szkół w Szczuczynie, którzy sprawowali pieczę nad poprawnym udziale uczestników w konkurencjach.

Powiat Grajewski na olimpiadzie reprezentowali: Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Grajewski Maria Gwiazdowska, członek Zarządu Powiatu Grajewskiego Bolesław Ruszczyk, Radny Powiatu Grajewskiego Janusz Marian Marcinkiewicz oraz Kierownik PCPR w Grajewie Anna Świderska.

Więcej zdjęć dostępna jest na profilu facebook’a Powiatu Grajewskiego: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress