Otwarcie kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej Nr 668 położonej na terenie powiatu grajewskiego

0

W dniu dzisiejszym odbyło się otwarcie kolejnego wyremontowanego odcinka drogi wojewódzkiej Nr 668, które wykonano w ramach zadania pn.: „Remont nawierzchni drogi wojewódzkiej Nr 668 Piątnica Poduchowna – Przytuły – Osowiec na odcinku w km 38+500 do km 40+570 – długość odcinka 2,07 km”

Wymiana nawierzchni z wykonaniem podbudowy i odwodnienia, przepusty pod zjazdami, postawienie krawężników betonowych, czy położenie chodników z kostki brukowej, to tylko kilka z prac, jakie objęło powyższe zadanie. Wszyscy uczestnicy wydarzenia byli zgodni, że jest to zadanie, które poprawi ciąg komunikacyjny między DK 65 a Łomżą, a co za tym idzie, podwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy użytkowników drogi: lokalną społeczność, jak i turystów przybywających na te tereny ze względu na bliskość Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Jak podkreślił Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, dotychczasowy stan drogi był wysoce niezadowalający. Dzięki realizacji inwestycji przez Zarząd Województwa Podlaskiego mieszkańcy powiatu grajewskiego mogą obecnie cieszyć się bardzo dobrymi warunkami jazdy. W imieniu swoim i mieszkańców podziękował obecnym w spotkaniu: Wicemarszałkowi Markowi Olbrysiowi i Radnej Sejmiku Województwa Podlaskiego Wandzie Mieczkowskiej za przychylność w wyborze terenów pod inwestycje drogowe i za dotychczasową, owocną współpracę.

W wydarzeniu udział wzięli także: Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP, Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Mariusz Nahajewski, Sekretarz Gminy Radziłów Elżbieta Dymecka i Maria Gwiazdowska członek Zarządu Powiatu Grajewskiego i Sołtys Mścich.

Wartość zadania wyniosła ponad 2 mln 463 tys. zł. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „UNIDROG” z Grajewa.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress