Otwarcie wystawy malarskiej w BCK w Szczuczynie

0

9 marca 2018 r. w Bibliotece-Centrum Kultury w Szczuczynie Dyrektor Janusz Siemion dokonał otwarcia wystawy malarstwa Stanisława Kuźmara. Wernisażowi towarzyszyły białoruskie ludowe utwory muzyczne.
Stanisław Kuźmar
Artysta urodził się w 1957 roku we wsi Kwasewicze, obw
ód Brzeski. Studia na Wydziale Grafiki Edytorskiej Białoruskiej Państwowej Akademii Teatralno-Plastycznej ukończył w 1983 r.
W twórczości Kuźmara widać jego zafascynowanie otaczającą nas rzeczywistością, kt
órą malarz przedstawia w naturalnych, pełnych „poezji i harmonii” delikatnych, a jednocześnie skomplikowanych kolorach. Artysta na co dzień mieszka i tworzy w Wołkowysku, a jego obrazy znajdują się w białoruskich muzeach oraz prywatnych kolekcjach na terenie całej Europy. Wystawa została zorganizowana dzięki pani Renacie Dziemieńczuk, członkini Związku Polaków na Białorusi.
Wystawę można oglądać w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie do dnia 31 marca 2018 roku w godzinach pracy placówki.
Tekst i zdjęcia : Andrzej Szabelski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress