Otwarcie wystawy „Przywróćmy wspomnienia. Grajewskie zakłady pracy w okresie PRL” w Grajewskiej Izbie Historycznej w Grajewie

0

Otwarcie wystawy „Przywróćmy wspomnienia. Grajewskie zakłady pracy w okresie PRL”

Dnia 26 marca 2022 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej, Oddział Grajewskiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Przywróćmy wspomnienia. Grajewskie zakłady pracy w okresie PRL”, która przedstawia 16 grajewskich zakładów z tamtego okresu.

Wystawę otworzył dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury Tomasz Dudziński. Przywitał przybyłych gości, m.in. Przewodniczącą Rady Miasta Grajewo panią Halinę Muryjas-Rząsę oraz Starostę Powiatu Grajewskiego pana Waldemara Remfeld. Następnie podziękował darczyńcom, którzy przyczynili się do powstania tej szczególnej wystawy: grajewskim zakładom pracy, osobom prywatnym oraz panu Andrzejowi Wieszczyckiemu i członkom grupy facebook „Grajewo dawniej i dzisiaj”.

Prelegent przywrócił zebranym gościom wspomnienia i rzeczywistość dnia codziennego grajewskich zakładów pracy okresu PRL. Niektóre z nich zniknęły z mapy, pojawiły się nowe, zmieniły swoją nazwę czy lokalizację. Czy ktoś z nas pamięta o Zakładach Metalowych M-6, czy Polskich Zakładach Zbożowych? Przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych to faktyczny rozwój przemysłowy miasta. To wtedy powstały i rozwijały się takie zakłady jak Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Grajewie (obecnie MLEKPOL), czy też Zakłady Płyt Wiórowych (obecnie Pfleiderer).

W drugiej części spotkania nie zabrakło osobistych wspomnień osób przybyłych na otwarcie wystawy, gdyż zgodnie z przewidywaniami ekspozycja stała się okazją do cofnięcia do czasów minionych.

Wystawa będzie czynna do 8 maja 2022 r.

Serdecznie zapraszamy w godzinach otwarcia Grajewskiej Izby Historycznej.

Wstęp wolny!

GIH

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress